FMX 650 FORUM ( Forum is closed )
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FMX 650 FORUM ( Forum is closed )

Forum is closed, forum je uz zamknute.
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak?

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
Safi

Safi


Počet príspevkov : 5
Age : 40
Localisation : Praha - vychod
Registration date : 22.05.2009

Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak? Empty
OdoslaťPredmet: Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak?   Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak? Icon_minitimeSo máj 23, 2009 10:07 am

Jsem cerstvy majitel FMX. V nejblizsi dobe me ceka vymena oleje.
Resim, jestli poridit stojan a jaky.

Chctel bych ho hlavne kvuli udrzbe (mazani retezu apod.) a kvuli odstaveni na zimu.

Hlavni stojan:
http://eshop.motoservis-travnicek.cz/stojany-hlavni-2152/honda-2154/sw-motech-hlavni-stojan-fmx650-21254.html
mi prijde nejak predrazeny ...

Za podstatne zajimavejsi cenu jsem nasel napr stojan od PowerPlus Tools:
http://eshop.motoservis-travnicek.cz/stojany-949/cross-1979/tamoto-supermoto-440.html
ale nemam vubec predstavu jak se bude FMX na tomto stojanu zvedat a jak moc bude na nem stabilni.
V sekci prodej (https://fmx650.slovakforum.net/forum-f3/topic-t134.htm) jsem koukal, ze Riki nejaky podobny mel/ma.

Prosim, mate s tim nekdo zkusenosti? Riki? Je ten stojan dobry? Da se motorka dobre zvednout a nema tendenci spadnout? Je dobry na udrzbu?

Diky moc
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak?   Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak? Icon_minitimeNe máj 24, 2009 9:11 am

Ten stojan je na FMX dobry, iba si zmeraj, ci ti vojde pod masinu (su rozne vysky), lebo ja som musel zadnym kolesom najprv vyjst na asi 5 cm podlozku a az potom mi stojan vosiel pod moto. Je to vhodne na udrzbu, avsak nenechaval by som moto na tom stojane na dlhsiu dobu (napriklad cez zimu) .

Ja som dokonca menil pomocou toho stojanu aj obidve pneu naraz, ale este som musel moto podopriet normalnym zdvihakom pred stojanom aby sa aj predna pneu dostala do vzduchu .

Pri vymene oleja tento stojan nepotrebujes, treba to robit na bocnom stojane.

Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak? H2110
Návrat hore Goto down
Salli

Salli


Počet príspevkov : 32
Age : 36
Localisation : Oslavany
Registration date : 09.09.2008

Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak?   Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak? Icon_minitimeNe máj 24, 2009 2:23 pm

Nazdárek taky bych měl o stojan zájem, tak teď už vím kde ho pořídit akorát by možná nebylo špatný sem hodit info s jakou výškou stojan pořídit pro FMX lol! cvic cvic
Návrat hore Goto down
Safi

Safi


Počet príspevkov : 5
Age : 40
Localisation : Praha - vychod
Registration date : 22.05.2009

Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak?   Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak? Icon_minitimeNe máj 24, 2009 8:22 pm

Tak jsem to premeril a pod ramem odecetl svetlou vysku 253 mm.
Takze ten stojan by se mel pod FMX vejit. Hura! cvic
Mluvim tedy o modelu TAMOTO - Supermoto (http://eshop.motoservis-travnicek.cz/stojany-949/cross-1979/tamoto-supermoto-440.html), u ktereho je uvadena minimalni vyska 24cm.

Riki, muzes prosim jeste popsat, jak se moto zveda? To se proste jen "zadupne" ta paka a tim se moto zvedne? A jak se spousti? Chapu, ze je to blby dotaz, ale nikde jsem nenasel lepsi fotky toho stojanu, kde by byl videt ten mechanismus... scratch

A jeste jeden dotaz. Ma vubec nekdo na FMX hlavni sklapeci stojan a ma nejake zasadni vyuziti, ktere neposkytuje tento servisni Question Question

Diky za odpovedi
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak?   Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak? Icon_minitimeNe máj 24, 2009 10:42 pm

Ano , moto zodvihnes tym , ze na tu packu stupis, ja som este rukou mierne dvihal moto nad vyfukom, aby som kusok odlahcil silu co posobi na paku.

Moto je na bocnom stojane. pripravim si montazny stojan vedla moto aby som nan dosiahol, potom z lavej strany, chytim moto za riaditka, dam ju do kolmeho stavu, zaklopim bocny stojan, zasuniem montazny stojan pod ram moto (su tam take dve nozicky pod ramom moto - nie su uplne rovnake, ktore by mali byt na doske stojanu, takze moto sa opiera o stojan v troch bodoch), potom lavou rukou drzim riaditka, pravou mierne dviham moto z prava nad vyfukom a nohou pakou to cele zodvihnem .

A je to clown
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak?   Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Hlavni stojan vs servisni stojan/zvedak?
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Elektroschema FMX650
» Servisni manual

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
FMX 650 FORUM ( Forum is closed ) :: FMX650 :: PORADNA FMX650-
Prejdi na: