FMX 650 FORUM ( Forum is closed )
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FMX 650 FORUM ( Forum is closed )

Forum is closed, forum je uz zamknute.
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 MOJ TUNING FMX

Goto down 
AutorSpráva
Rasto
Anonymný




MOJ TUNING FMX Empty
OdoslaťPredmet: MOJ TUNING FMX   MOJ TUNING FMX Icon_minitimePi máj 06, 2011 12:41 pm

Ahoj priaznivci Fmx, tak si tu citam vase prispevky a inspirujem sa, ako by som mohol moju Fmx-ku este a hlavne cim vylepsit (co do vykonu). Ja som zacal troska z ineho konca a prve co som jej doprial, boli ladaciky. Nie ze by zvuk original vyfukou bol najhorsi, ale ked vedla mna v Rakusku zastavil junak s ARROW-kami a zacul som tu muziku v basovej tonine, neodolal som-kto skusil raz ladak, vie o com hovorim. Po tomto jednoduchom, ale velmi ucinnom zakroku prisla na radu sportova spojka od firmi EBC-DRC a veru opat dobra vec pre tento motocykel- ovela lepsi pritlak!!! Potom prisla na radu stranka FMX forum-to mi bolo treba, kde som si podrobne precital RIKIHO prispevky o tuningu motora a ktore ma samozrejme nenechali chladnym. Navazne som presiel na internetove stranky s ponukou veciciek ako su: Dynojet, K&N, IRIDIVA sviecka a do hodinky ich aj objednal. Teraz uz len cakam na tento tovar, ab som sa mohol pustit do dalsich uprav a samozrejme nevynecham ani sekundarny vstrek vzduchu, ktory s radostou odstranim. Pevne verim, ze po tychto zakrokoch, bude aj motocykel ako je FMX-ka vzbudzovat respekt na cestach a vyvolavat podobne reakcie ako tento panacik affraid , avsak robim to samozrejme pre svoje vnutorne uspokojenie. Dalsie podrobnosti neskor, zatial ahojte.
Návrat hore Goto down
Orleanus
Anonymný




MOJ TUNING FMX Empty
OdoslaťPredmet: Re: MOJ TUNING FMX   MOJ TUNING FMX Icon_minitimeŠt máj 12, 2011 9:12 am

Ahoj tak jak jsi dopadl s tunningen? nedávno jsem koupil taky FMX a jsem velice spokojen jen toho vykonu by tam mohlo byt trosku vic (presel jsem z SV650 2004 celokapota). Na kolik te to vsechno vyslo a je navyseni vykonu znatelny? Ma cenu do toho investovat?
Návrat hore Goto down
Rasto
Anonymný




MOJ TUNING FMX Empty
OdoslaťPredmet: Moj tuning FMX   MOJ TUNING FMX Icon_minitimeŠt máj 12, 2011 6:10 pm

Ahoj Orleanus, nedokazem este presne odpovedat na tvoju otazku. Zatial este cakam na tie veci uvedene v predoslom e-maile (je tam dlhsia cakacia doba, ale lepsia cena, spolu to robi 158 eur-Dinojet, filter, sviecka, cistiace prostriedky k filtru a postovne). Ta spojka ma stala 78 eur aj s postovnym z Nemecka a vyfuky, tak to je ta najvacsia polozka na motocykel a keby som ich nekupil v Nemecku za dobry peniaz na Ebay v drazbe, neviem ci by som do toho isiel, stoja normalne 600 eur. Neviem aky vztah si k tejto motorke vybudujes a ci si ju planujes nechat dlhsie? Ja mam k tomuto jednovalceku, ktory je vzduchom chladeny silny vztah, uz z predosleho obdobia-mal som XL-ky a tam mi ten motor ucaroval. Na zaver len tolko, necakaj nejaky velky narast vykonu, bude to tak cca 32-33 KW po vsetkych tychto upravach a lepsia dynamika. Ked to bude hotove, samozrejme napisem svoj komentar, dufam ze o spokojnosti.
Návrat hore Goto down
Orleanus
Anonymný




MOJ TUNING FMX Empty
OdoslaťPredmet: Re: MOJ TUNING FMX   MOJ TUNING FMX Icon_minitimeŠt máj 12, 2011 8:30 pm

No zatim ji prodat neplanuji. Ja toho az tak moc nenajezdim mam to fakt jen pro zabavu a na procisteni hlavy a na ty moje popojizdecky je nejaka "zalehavacka" zbytecna. Navic mam rad teren (mel jsem nekolik motocrossu). Kdyz jsem mel motocross chybela mi silnic. Kdyz jsem mel silnic chybel mi motocross. FMX mi splnuje oba pozadavky Smile. Jo vyfuky do tech byl nesel pac musim zivit domacnost Smile. Ale vyfuky jsou otevreny. U teho dyno + kn se mi libi ze to vyjde jen na 3 tisice a pokud to udela z puvodnich 28kw 32 tak je to velkej rozdil. Dej pak urcite vedet jak jsi dopadl a jak se ti to zda vykonove odlisny. Budes to nechavat i seridit nekde na brzde aby jsi videl kolik koni to udelalo? Jeste mimo tema. Kolik ti zere tvoje FMX? Ja mam porad 6l/100km at delam co delam. Takze mam i podezreni ze tam bude nejaka vetsi tryska nebo neco. Ale kdo vi no.
Návrat hore Goto down
Rasto
Anonymný




MOJ TUNING FMX Empty
OdoslaťPredmet: Moj tuning FMX   MOJ TUNING FMX Icon_minitimePi máj 13, 2011 10:50 am

Najprv k tomu vykonu, 32 KW to bude mat aj s ladakmi a aj ta spojka nieco urobi, lebo eliminuje presmyky-moto ma stale plny zaber. Pokial chces, pozri si TUNING VYFUKOV a v pripade, ze nemas dost financnych prostriedkov, tato uprava sa mi javi, ako celkom dobra "volba", ja by som vsak tie koncove trubky navaril zarezanym smerom dole a nie do boku a nenechal ich tak trcat. Pokial s touto upravou nebudes spokojny, origo vyfuky sa daju zohnat celkom lacno, ale nepredpokladam v tuto moznost. Ta spotrba je dost vysoka, pokial ovsem nejazdis na trojke-stvorke v terene, alebo okolo 130, vtedy je to normalne. Moja sa hybe podla jazdy a to od 4,5-6l/100km, priemer 5l-nemas tam uz dynojet? Ake mas obute pneu AVON DISTANZIA?, lebo do terenu ina moznost neni a si s nimi spokojny?
P.S. Jek dobre ze nemusim niekoho zivit, akurat tot, moju FMX. Tu zivim rad, aj ked musim povedat ze poskromnejsie, tie ceny benzinu sa nam pekne vysplhali.
Návrat hore Goto down
Orleanus
Anonymný




MOJ TUNING FMX Empty
OdoslaťPredmet: Re: MOJ TUNING FMX   MOJ TUNING FMX Icon_minitimePi máj 13, 2011 3:06 pm

No rikam vyfuky to ma otevreny (jak to nevim ani sem to neresil staci ze jsou Smile , dynojet fakt nevim nijak jsem to nezkoumal ale nemyslim si ze by to tam bylo ale kdo vi. Pneu mam (ted si nevzpomenui ani kdybys me zabil) nicmene je to pneu hlavne na vodu Smile (pri koupi tam byla nova predni tak jsem koupil za par susnu i tu zadni ale drzi pekne ma i dobrej vzorek do terenu jen je pomerne mekka tak se v terenu hodne nici). Ta spojka te stala kolik? K te spotrebe, jezdim brzda plyn nic jinyho. Kolikrat si rikam ze ten plyn vymenim za nejaky tlacitko Very Happy... 130 s tim nejezdim nejsem masochysta a casto teda jeste jezdim s pritelkyni (i v terenu, libi se ji to vic jak na silnici Smile )...ale jako jo tech 6l je v pohode asi to je stylem jizdy pac to mam zatim chvili tak tomu slapu a navic kdyz du jezdit tak abych se pobavil a ne abych jezdil na spotrebu.
Návrat hore Goto down
Rasto
Anonymný




MOJ TUNING FMX Empty
OdoslaťPredmet: Moj tuning FMX   MOJ TUNING FMX Icon_minitimePo máj 16, 2011 11:03 pm

Cenu spojky som uviedol v predoslej komunikacii-78 eur a najdes ju na: cartuningpoint.de
Mozes skusit aj vase stranky ohladne tej spojky, mozno od minuleho roku budu lepsie ceny aj na Ceskom trhu a samozrejme kup si k tomu hned aj tesnenie.
Návrat hore Goto down
Rasto
Anonymný




MOJ TUNING FMX Empty
OdoslaťPredmet: Moj tuning FMX   MOJ TUNING FMX Icon_minitimeSt jún 29, 2011 11:40 am

Tak sa konecne dostavam k slubovanemu prispevku a mozem vam popisat moje pocity. Po 6-tich tyzdnoch som sa konecne dockal tych ocakavanych veciciek, ohladne tuningu mojej FMX-ky. Vsetko mali hned na sklade, len na dynojet sa muselo cakat, ale oplatilo sa. Co sa tyka montaze, pre zrucneho domaceho majstra, dlzka trvania nepresiahne styri hodinky aj s vymenou filtra a sviecky. Pokial vsak nemate skusenosti a tato operacia by bola sprevadzana strachom s neistoty, nechajte si to spravit tym, co tomu rozumeju, ale doslovne rozumeju! Podme vsak k veci, po vsetkych tych upravach ma clovek pocit, akoby si sadol na iny motocykel. Plyn tocite o 1/3 menej, motocykel je agresivnejsi, na 5-ty prevodovy stupen mozete ist 70-kou a to bez toho, aby to s vami trhalo a co je podstatne, spotreba sa pohybuje do 5-tich litrov. Ja som zvolil trisku 160-ku, podla odporucania od vyrobcu a medzi 50-kou a 130-kou to ide ako blazon(ide to dobre celkovo). Moj kamarad co ma Transalpa konstatoval : ty k...., vsak ja ta pomaly neviem dobehnut, co mu pred tym nerobilo ziaden problem. Vymontoval som aj sekundarny vstrek vzduchu a tie tri hadice co po nom zostali, som zaslepil stuplami-vysustruzil mi ich sused. Ten filter pod nadrzou som nechal tak ako je, ide do neho aj hadicka s karburatora, tak predpokladam, ze si s tade taha vzduch. Co dodat, odporucam!!! Ahojte
Návrat hore Goto down
Rasto
Anonymný




MOJ TUNING FMX Empty
OdoslaťPredmet: Moj tuning FMX   MOJ TUNING FMX Icon_minitimeSt jún 29, 2011 12:03 pm

Ako ste si mohli vsimnut, v mojom pripade ma slovencina svoje vlastne pravidla a pouzivam s namiesto z, ale ked sa to tak vyslovuje, co sa budem trapit. P.S. urcite co este urobim, bude aj vymena ladenych zvodov, ale to az budu nejake prasule-vypukla kriza.
Návrat hore Goto down
Matess727x

Matess727x


Počet príspevkov : 43
Age : 53
Registration date : 26.03.2011

MOJ TUNING FMX Empty
OdoslaťPredmet: Re: MOJ TUNING FMX   MOJ TUNING FMX Icon_minitimeSt jún 29, 2011 11:22 pm

Rasto: Podívej se také na moje úpravy.Laďáky, otevřený filtr (mám molitanovej-ještě propustnější než KN filt), sekundární vstřik pryč, DynoJet, o zub větší kolečko a FMX mi jezdí jako fík.Dám ti sem nějaké linky kde píšu já nějaké moje poznatky a informace.Já tu motorku teď uplně zbožňuju! Nepotřebuju lítat po silnicích 200,...ikdyž s mýma úpravama jezdím v pohodě 140-150 (s o zub větším kolečkem) a i díky "méme" plexi je to pohoda.A hlavně miluju, jak to jede od spodu.Jezdím i enduro,...na to mám KTM450EXC,...a kamarádi radili, ať koupím motardový kola na Káťu.Ale já nechtěl lehkýho motárda,...já chtěl spíše něco, aby se člověk na tý silnici necejtil, jako když sedí na kole a chtěl jsem spíše něco jako "costovní motárd".A to mi přesně FMX splňuje.

https://fmx650.slovakforum.net/t201-topic

https://www.youtube.com/watch?v=wqvKpSdQwk8

https://www.youtube.com/watch?v=3kE4S84afbA

http://www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=59508

http://www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=108257&fid=65
Návrat hore Goto down
Rasto
Anonymný




MOJ TUNING FMX Empty
OdoslaťPredmet: Moj tuning FMX   MOJ TUNING FMX Icon_minitimeNe júl 03, 2011 11:16 pm

Ahoj Matess 727x, popzrel som si tvoje prispevky a co do kvality spracovania-perfektna pracicka. Musim konstatovat, ze tvoja FMX sa mi velmi paci, je proste vidiet ze si pedant, ktory si potrpi na kvalitu a estetiku-vzhlad. Ja tomu nedam az tak zabrat a riadim sa pravidlom, ze veci maju splnat ucel a sluzit mne a nie ja im, preto ich viac uzivam a moc nelestim-o ich jadro sa vsak staram(udrzba). Ten kufor a plexi, tak to je parada a keby som moju FMX nepredaval, hned by som do toho isiel. Ja som podobneho nazoru ako ty, tuto motorku mam rad, mal som aj XL-ky, s ktorymi som bol nad mieru spokojny a ten motor-tak to je nezmar overeny 25 rocnou tradiciou, vsak ked je nieco dobre, tak preco to menit. V mojom pripade je len jeden problem spojeny s touto motorkou a to je moja vyska 196 cm a po dlhych rokoch stravenych v sedle endur mensieho vzrastu, sa mi ziada nieco vacsie. Najlepsie by bolo, keby Japonci s tymto motorom-keby mu dali 800 cm3, by nebolo tiez na skodu, spravili robustnejsi ram a vacsiu nadrz-dost cestujem. KTM nechaj tak ako je a inak poskulujem po 950-990 SM, ale teraz potrbujem peniaze na ine veci, tak si to bude musiet vsetko nejaky cas pockat. Ak chces vidiet moje moto pozri si (autobazar.eu), moja je za 3000 eur a urcite budes hned vediet ktora z nich to je. Zatial sa maj a nech ti sluzi k spokojnosti.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





MOJ TUNING FMX Empty
OdoslaťPredmet: Re: MOJ TUNING FMX   MOJ TUNING FMX Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
MOJ TUNING FMX
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» VYFUKY tuning
» Lama Tuning
» TUNING FMX650 od Honda HUNGARY.

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
FMX 650 FORUM ( Forum is closed ) :: FMX650 :: TUNING FMX650-
Prejdi na: